Müşteri Hizmetleri
0312 354 12 73
GSM Destek
0542 727 18 26
Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
0543 355 12 73
E-mail Destek
duranmotorostim@gmail.com
Tokat Motor - Motosiklet Servisi - Motosiklet Tamiri - 2.El Motosiklet

Duran Motor Motosiklet

Ankara Ostim Merkezli Duran Motosiklet Ailesi olarak, motosiklet alanın da daima yeniliğe açık, çeşitli inovasyonlarla motosiklete dair her şeyde ileriyi hedefleyen bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Bünyemiz de motosiklet alanın da çok yönlü hizmet anlayışıyla çıktığımız bu yolda, siz değerli müşterilerimize; Sıfır ve ikinci el alım satım, motosiklet yedek parçaları, motosiklet ekipmanları ile motosiklet adına ürün yelpazesini her zaman geniş tutan firmamız, kendini müşterinin ihtiyaçlarına ve isteğine göre şekillendirmiştir. Müşteri memnuniyetinin yanı sıra kaliteden taviz vermeyerek, bu günlere gelebilmiş olmanın heyecanı ve mutluluğu ile her geçen gün bir adım daha ileri atmaktadır.

Firmamızın çok yönlülüğünün bir diğer noktası ise marka kalitesidir. Duran Motosiklet ismini, büyük motosiklet şirketleri ile güçlendirmiş ve bu sayede gayesini kalite olarak adlandırmıştır. Firmamız Dünya çapında motosiklette adını duyurmuş olan; BMW, Bajaj, Falcon, Honda, Kawasaki, Kuba, Kral, Mondıal, Suzuki, Yamaha ve Yuki Motor ile gücüne güç katmıştır. Bu büyük şirketlerin motosikletinin sıfır olarak satan Duran Motor, aynı zaman da bu şirketlerin yedek parçaları ve servisini bünyesin de bulundurmaktadır.  Müşterilerinin can güvenliğini de ön plan da tutan Duran Motor, sürücü ekipmanları adına da satım yapmaktadır.

Duran Motosiklet, motosiklet alanın da kendine düstur edindiği motosiklet eğitimi ile de hizmet vermektedir. Motosiklet adına, ilk adımdan, son adıma kadar motosiklet eğitim faaliyetleri veren Duran Motor, bu hizmeti Ankara’da veren nadir firmalardandır. Güvencesini, dürüstlük, kalite, memnuniyet ve saygı çatısı altın da toplayan firmamız, siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan mutluluk duymaktadır.  

Tokat Motosiklet Servisi ve Tamiri

Duran Motosiklet Servisi olarak firmamız, her model motosikletlerinizin tamir, bakım ve yedek parça gibi tüm hizmetlerini vermektedir. Ankara genelinde hizmetimiz bulunan ve servis araçlarımızla 7/24 yol yardım hizmeti de vermekteyiz. Motosikletinizin her türlü sıkıntısını işinde uzman ekibimiz, en kısa sürede çözerek müşterilerinin memnuniyetini kazanmıştır.

Duran Motosiklet Servisimiz size gerekli olan sıfır yedek parça, yada ikinci el yedek parçaları temin etmektedir. Bizi arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Elimizde bulunan ikinci el motosikletler için Duran Motosiklet ile görüşerek size en uygun motosikleti seçebilirsiniz.

Motosiklet Ekipmanları ve Motosiklet Sürücü Ekipmanları

Motosiklet kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeli? Motosiklet giysileri ve koruma ekipmanları hakkında püf noktalar...

Motosiklet Kıyafetleri  Seçim,

Motosiklet sürerken güvenlik en önemli unsurdur. Ve bu güvenliği sağlayacak donanımı kullanmayı unutmamak gerekir. Motosikletlerde arabalar gibi bizi koruyacak kaporta yoktur. Bu işlevi biz üzerimize giyeceğimiz güvenlik ekipmanları ile sağlayabiliriz. Motosiklet kullanmayı ve bunu uzun yıllar sürdürebilmek istiyorsak bu ekipmanları tanımak ve kullanmak gerekir. Bu konuda en kaliteli motosiklet koruyucu kıyafetleri Duran Motosiklet´ten temin edebilirsiniz.

 MOTOSİKLETTE GÜVENLİ SÜRÜŞ EKİPMANLARI

 Kask, Mont – Ceket, Eldiven, Bot – Çizme, Pantolon

Bir ekipman kullanacaksanız yeni ve size tam uyan yeni bir ekipman almaya özen gösterin. Görevleri hayatınızı korumak ve kurtarmak olduğundan, yeni bir ekipman bu işi % 100 gerçekleştirmeye hazırdır. Eş dosttan temin edeceğiniz kullanılmış ekipmanlar ise ne durumda olduğu ve size tam uyup uyumayacağı belli değildir. Ama yine de yenisini alamıyorsanız, eskisini almak ve kullanmak da hiçbir şey kullanmamaktan daha iyidir.

Unutmayın, kullanılmış bir kask düşürülüp düşürülmediğini ya da iç kısmında hasar olup olmadığını bilemediğinizden güvenlide olmayabilir.”

Sürüş ekipmanları bayanlar ve erkekler için farklı ölçüler ve modellerde üretilmektedir ve bunları motosiklet kıyafeti satan mağazalarda bulabilirsiniz. Ekipman seçerken motosikletinize uygun renklerde veya sizi yansıtan o an aklınızı çelen sıra dışı renklerde seçebilirsiniz. Motosikletler otomobillere nazaran daha küçük olduklarından günün her saati ve hava koşulları ne olursa olsun görünmenizi sağlayacak renklerde sürüş donanımı seçmelisiniz. Özellikle üzerinde Beyaz, Sarı, Turuncu, Kırmızı ve reflektör dediğimiz yansıtıcı bantları olan ekipmanlar seçilmelidir. Güvenlik güçlerinin de tercih ettiği sarı - siyah renkler diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmenizi sağlayabilir. Bu konuda da yine Ankara´da doğru adres Duran Motor´dur.

KASK

Kask hayatınızı korumak ve kurtarmak için tasarlanan en önemli sürüş ekipmanıdır.

Dünyada kask kullanımı bazı bölgelerde isteğe bağlıdır. Bir çok kişi motosikletini kask takmadan kullanır. Kask takmayan kişilerin kendilerine göre şöyle bahaneleri ve nedenleri vardır;

Yeterli param yok (motosiklet alacak parayı buluyorsa kask alacak parayı mutlaka bulur)

Yasalar bana seçme hakkı tanıdı (ülkemiz için geçerli değil)

Kafamı çok sıkıyor yada kafamdan uçacak (yanlış kask tercih ettiğinden)

İçinde çok sıkılıyorum ve terliyorum (35 derece ve üzeri ısılar dışında da devam ediyorsa genellikle motosiklet kullanımında rahatlığa ulaşamadığının kanıtıdır.)

Bunlar ilk akla gelenler daha nice bahane bulabilirler.İşin ciddiyetini ve riskini kulak ardı ederler.

Araştırmalar, kaskların sadece hayat kurtardığını değil kaza anında yüzde, kafada ve boyunda oluşabilecek yaralanmaları da önemli ölçüde engellediğini göstermiştir.

Şunu aklınızdan çıkarmayın…

“Kaza yapmamış sürücü yoktur, henüz kaza yapmamış sürücü vardır”

Bu kaza ufak olabileceği gibi büyük kaza yapma olasılığı son derece yüksektir. Abartılı gelecek belki ama 100 – 200 metre gidecek olsanız bile her zaman kask takınız.

Kasklar darbelere, ezilme ve sürtünmelere karşı kafayı ve boynu korumak için tasarlanmıştır. Kaskların yapısı, şekli ve tipi farklı olsa da hepsi aynı amaca hizmet eder.

Kaskların korunma seviyenize göre farklı tipleri vardır. Görünüşleri kadar isimleri de size ne kadar koruma sağlayacakları hakkında ipuçları verir. Koruma seviyesi açısından en düşükten en yükseğe kadar kask tipleri aşağıdaki gibidir.

Kase Şekilli Kasklar (Nazi ya da Chopper Kasklar)

Kafanın tepe kısmını korur. Hiç kask takmamaya nazaran minimum koruma sağlar. Takılıp çıkarılması kolaydır ve bir çok durumda çıkarılmasına gerek yoktur. Üreticiler kase şekilli kaskları yan görüşü ve duymayı engellememek için tasarlamışlardır. Genellikle alabileceğiniz en ucuz kasktır. Kötü çocuk, asi ve Cruiser görünümüne uygundur.

Dış sesler (rüzgar gibi) kulaklara zarar verebilir. Kafanızın tepe kısmı dışında koruma sağlamaz. Yağmuru, rüzgarı, böcekleri, taş ve toz toprağı ve soğuğu yine kafanızın üst kısmı dışında hiçbir yerden uzak tutmaz. Çok da farkı olmasa da hiç kask takmamaktan iyidir.

Yarım Kask

Kafanın üst kısmını ve kulaklarla birlikte yanlarını korur. Kulakları da koruduğundan kase şeklindeki kasklardan daha çok koruma sağlar. Takılıp çıkarılması kolaydır ve bir çok durumda çıkarılmasına gerek yoktur. Ek olarak Gogle (gözlük) takılması gerektirir. Üreticiler yarım kaskları yan görüşü engellememek, koruma ve güvenilirliği dengede tutmak ve duymayı engellememek için tasarlamışlardır. Bazı yarım kasklarda kulaklara kadar inen deri kulak koruyucuları vardır ve bu sayede bu alanlarda daha fazla koruma sağlarlar.

Open-Face Kask (Açık Kask)

Görünüşleri yarım kasklara benzemekle birlikte artısı önünde vizör denilen korumanın olmasıdır. Dış gürültüleri (rüzgar gibi) bastırabilir. Düştüğünüzde yüz, çene, dişler, burun gibi alanlarda yeterli koruma sağlamaz. Kafayı, boynu, kulakları ve gözleri korur. Full face ve flip-up full face kaskların dışında üçüncü en yüksek korumayı sağlar. Bazı durumlarda (fotoğraf çekmek, su içmek vs) sadece visörü kaldırmak yeterli olacaktır. Üreticiler open-face kaskları yan görüşü engellememek, koruma ve güvenilirliği dengede tutmak için tasarlamışlardır. Genellikle full face kasklardan daha ucuzdurlar.

Flip-Up Kask (Çene Açılır Kask)

Açılır çene yapısına sahiptir. Çene mekanizmasının kapalı olduğu durumlarda tüm kafayı, boynu, kulakları, gözleri, yüzü ve çeneyi korur. Tasarımı sayesinde yağmuru, rüzgarı, böcekleri, taş, toz , çamur ve soğuğu dışarıda tutmaya yardımcı olur. Darbe durumunda çene kısmı açılabileceğinden kaza sırasında full face kasklar kadar güvenli olmayabilir.

Full face Kask (Kapalı Kask)

Tüm kafayı, boynu, kulakları, gözleri, yüzü ve çeneyi korur. Diğer kasklara kıyasla maksimum korumayı sağlar. Tasarımı sayesinde yağmuru, rüzgarı, böcekleri, taş, toz, çamur ve soğuğu dışarıda tutmaya yardımcı olur. Üreticiler full-face kaskları yan görüşü engellememek ve bir kaza sırasında en yüksek güvenlik seviyesini sağlamak amaçlı tasarlamışlardır. Dış sesleri en fazla bastırabilen kasktır. Kaskı çıkarmak diğer tüm tiplerden daha zor görünebilir. Gözlük takanlar için kullanımı zahmetlidir. Gözlük gözünüzdeyken giymesi ve çıkarılması zordur. Genellikle piyasadaki en pahalı kasklardır. Sağladığı koruma göz önüne alınırsa bunu hak ediyor.

MOTOSİKLET MONTU = CEKET (JACKET)

Önemli ikinci sürüş ekipmanıdır. Motosiklet montları deri ve tekstil olarak iki farklı malzemeden üretilir. Montlarda da önce deri kullanılmıştır, kendine özgü bir stil ve görünümleri vardır ancak bir çok alanda olduğu gibi tekstil, derinin koruma ve dayanıklılık kapasitesinin üstüne çıkmıştır.

Motosiklet montları sizi darbeden, sürtünmeden ve delinmelerden korur. Üretici firmalar farklı stil ve tasarım sunmaktadır, bütçenize uygun bir şey bulmak için sizin yapmanız gereken motosiklet mağazasını ziyaret etmektir. Sürücülerin bizleri daha rahat fark edebilmesi için sadece siyah renkten oluşan bir mont yerine içinde Beyaz, Sarı, Turuncu, Kırmızı ve reflektör dediğimiz yansıtıcı bantları da olan bir mont seçmemiz gerekir.

Nelere dikkat etmeli:

Soğuk günlerde içinizde kalın bir giyecek olacağını göz önüne alarak üzerinize oturan bir mont seçmek önemlidir.

Montun dirsek, omuz korumaları olmasına ve bunların koruması gereken yerlerin tam üzerine denk gelmesine dikkat edin.

Darbe alacak noktaların dayanıklı olup olmadığına ve cepler, fermuar, rüzgar koruması gibi noktalarına bakın.

Montunuzun gece sürüşlerinde kolayca fark edilmesini sağlamak için mutlaka reflektör (yansıtıcı) şeridi yada bantlarına sahip olmasına dikkat edin.

Seçeceğiniz mont deri ise koruma işlevini arttırmak için kalınlığının en az 1 mm üzerinde olmasına özen gösterin.

Havalandırma. Sıcak havalarda sürüyorsanız, ceketinizin havayı içine alarak sizi serinletmesi önemli bir noktadır.

Deri Montlar

Deri montlar motosikletler ilk kez ortaya çıktığından beri kullanılmaktadır. Sağlamlık açısından genelde inek derisinden yapılırlar. Koruma derinin kalınlığı ve dikişlerdeki ilmik yapısı ile gerçekleşir. Eğer dikişler sağlam değilse koruma fazla olmaz. Deri montlar tekstil montlardan daha pahalıdır, aynı zamanda daha yumuşaktır, tamiri kolaydır ve daha uzun süre dayanırlar.

Deri montlar bir çok farklı tip ve renklerde (genelde siyah) bulunabilir. Üzerimizde iyi dururlar ve ağır ve kalındır, bu yüzden soğuk havalarda giymek için idealdirler çünkü vücut ısısını korurlar ve rüzgara dayanıklıdırlar. Cruiser ( halk arasında Chooper tabir edilir) tipi motosiklet sürücüleri tarafından tercih edilir. Su geçirmez değildirler, ıslandıklarında kolayca çekebilirler. Renkler (özellikle de siyah) çıkabilir ve giysilerinizi boyayabilir. Deri, tekstil montları kadar havalandırma sağlayamazlar ve bu yüzden sıcak havalarda giyilmeleri rahatsızlık verebilir.

Tekstil Montlar

Motosikletlerde kullanılan tekstil montlar kullanana deri gibi koruma sunmak, ısı sağlamak ve derinin bazı dezavantajlarını ortadan kaldırmak amaçlı tasarlanmışlardır. Kevlar, Sheltex, Goratex gibi malzemelerden yapılmaktadırlar. Tekstil montların yaz aylarında açılabilen havalandırma yerleri, rüzgar ve yağmura dayanıklı modelleri, soğuk havalarda kullanılabilen çıkarılabilir astarları vardır. Teknoloji sayesinde tekstil malzemeleri daha yumuşak ve daha fazla koruma sağlayacak şekilde gelişmektedir. Tekstil montlar vücutlarının ileri teknoloji ile korunmasını isteyenler tarafından kullanılmaktadır.

Tekstil montlar derilere göre daha ucuzdur. Yapıldıkları malzeme nedeniyle koruma araçlarının dikilmesi çok daha kolaydır. Bunlar hem tasarımı ve görünümü bozmaz ve hem de daha yüksek koruma sağlar. Aynı zamanda bir çok farklı renk, kalıp ve tiplerde tasarımlanabilir ve yağmur ve rüzgarda tam koruma sağlarlar. Islandıklarında deride olduğu gibi çekmezler ve renkleri çıkmaz bu yüzden de (%100 su geçirmez bir ürün alınmış ise) yağmurluk taşımanıza gerek kalmaz. Havalandırma delikleri sıcak havalarda çok işe yarar. Deriye göre çok daha hafiftirler. Sürtünmelere ve delinmelere karşı dayanıklıdır.

MOTOSİKLET ELDİVENİ

Çoğumuz düşerken ellerimizi uzatarak ve avuç içlerimiz açık olarak düşeriz. Bu durum sadece derilerimizin sıyrılmasına neden olmaz, aynı zamanda kan kaybetme olasılığını da yükseltir. Motosiklet eldivenleri sürüş sırasında kullanmanız gereken diğer önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Eldivenlerin de çok farklı tipleri, ısı dereceleri, malzemeleri ve koruma dereceleri vardır. Motosiklet eldivenleri de mont ve ceket gibi deri yada tekstilden üretilir. İleri teknoloji kullanarak farklı çeşitler, farklı renkler ve kalıpta bulunurlar.Buda önceki zamanlara oranla daha fazla koruma ve soğuk havalarda ellerimizi daha sıcak, sıcak havalarda da serin tutmamız sağlanabiliyor.

Nelere dikkat etmeli:

Eldivenler kullanım amacınıza göre tasarlanmış olmalı.

Avuç içi bölgesindeki darbeyi emecek zırhlara sahip ve darbe alabilecek alanlarının dikişleri iyi olmalı.

Eldiveniniz deri ise kalınlığı önemlidir.

Elinize oturmalı. Parmaklarınızı ve gidon üzerindeki kumandaları etkili bir biçimde kullandığınızdan emin olmalısınız.

Isıtma/Soğutma. Çok sıcak yada soğuk havalarda kullanacaksanız, bunları sağlayıp sağlamadığını araştırın.

Rahatlık. Eldivenleri devamlı takacağınızdan, elinize oturduğuna ve parmaklarınızı rahatlıkla kullanıp kullanamayacağınıza dikkat edin. Elleriniz kısa sürede karıncalaşıyor ve uyuşuyorsa bu darlığından kaynaklanıyordur.

Eldiven uzunluğu. Çok kısa eldivenler darbelere, böceklere, rüzgara ve yağmura karşı yeterli bilek koruması sağlamazlar.

İhtiyacınız olduğunda en iyi korumayı sağlamak için eldivenin üstünde de korumaları olmasına dikkat edin. Düşerken nasıl bir refleks göstereceğiniz belli olmaz.

Tekstil eldivenler

Motosiklette tekstil eldivenlerin geçmişi yeni sayılır. Tekstil eldivenler deriye nazaran daha iyi koruma, ısıtma sağlarlar. Kevlar, Sheltex, Condura, Goratex gibi malzemelerden yapılmaktadırlar. Tekstil ve Deri karışımı eldivenler de mevcuttur. İlerleyen teknoloji sayesinde eldivenler daha yumuşak ve daha fazla koruma sağlayacak şekilde gelişmektedir. Tekstil eldivenler genellikle eller için daha yüksek teknolojili bir koruma isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Ne tür motosiklet kullanıyorsanız kullanın, bir eldiven alın ve eldivenlerin sizi koruyacağına inanın.

Malzemesi, Kevlar, Sheltex, Condura, Goratex, sert plastik ve metal gibi koruyucu maddelerin deriye nazaran çok daha kolay ve çok daha ucuza üzerine dikilmesine izin verir. Çok daha farklı renklerde, kalıplarda ve tiplerde tasarımlanabilir ve yağmur ve rüzgarda tam koruma sağlar. Farklı tiplerde koruma zırhları kullanılabildiğinden deriye göre daha çok koruma sağlar. Islandıklarında deride olduğu gibi renkleri atmaz yada çekmezler. Sürtünmeye ve darbeye karşı çok dayanıklıdırlar. Tekstil eldivenler deri eldivenlere nazaran daha pahalıdır. Deri kadar yumuşak ve esnek değildir. Üründe meydana gelebilecek delikleri yada hasarı onarmak zordur.

Deri eldivenler

Motosikletler ortaya çıktığından beri deri eldivenler kullanılmaktadır. Genelde inek derisinden yapılırlar ve değişik boy ve kalınlıklarda bulunabilirler. Kaliteleri ve koruma oranları kullanım amacına göre değişir. Deri eldivenler tekstil eldivenlere göre daha ucuzdurlar, yumuşaktırlar, tamirleri kolaydır. Suya dayanıklı değildir ve ıslandıklarında kolayca çekebilir. Renkler (özellikle de siyah) elleri boyayabilir. Sürtünmeye dayanıklı fakat delinmelere dayanıklı değildir.

MOTOSİKLET BOTU - ÇİZMESİ

Motosiklet Botları piyasada bulunan ilginç güvenlik ekipmanlarıdır. Güvenliğe önem veren her sürücü tarafından kullanılması gerekir. Özellikle çıplak ayakla, terlikle ve yüksek topuklu ayakkabılarla motosiklet kullanmayın. Kaza sırasında ayaklarınızı korumak için mutlaka motosiklet için üretilmiş koruma seviyesi yüksek bot-çizme kullanmaya özen gösterin.

Yarış (racing) çizmeleri ve motocros çizmeleri en korumalı ve tavsiye edilen ürünlerdir. Fakat her ikisi de çok pahalıdır ve hoşunuza giden bir modeli bulmak zordur. Yürürken rahatsızlık verirler ve oldukça sert ve ağırdırlar.

Peki diğer seçenekler nedir?

Motosiklette güvenlik için deriden yapılmış, bileklerinizi tamamen saran, sürtünmeye dayanıklı ve kaymaya dayanıklı botlar tavsiye edilir. Montlarda olduğu gibi başkalarının sizi fark edebilmesi açısından reflektörlü (yansıtıcılı) ürün seçilmesi önemlidir.

Racing Bot / Motocros Bot / Deri Bot

Racing BotMotocros BotDeri Bot

Alınacak üründe ;

Bilek desteğine

Islak zeminde kaymayı önleyebilecek taban yapısına sahip olmasına.

Yürümenizi kısıtlamayacak kadar rahat olmasına.

Ayağınızı tam koruması için burun, bilek her iki yan kemikleri, topuk arkası ve bileğin üzerinde kalan kısmında ekstra koruma zırhının olmasına.

Bot burnunun ayaklık ile vites kolu arasına rahat girebilmesine.

Fermuarının, cırt cırt bantlarının (çift taraflı NEOPREN malzemeden üretilen VELCRO bant) veya tokalarının sağlam olmasına.

Bağcıkların olmamasına.

Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır.

MOTOSİKLET PANTOLONU

Motorda güvenlik amaçlı giyilen bir başka üründe pantolondur. Montlar gibi pantolonlar da vücudun büyük bir kısmını koruduğundan sürtünmeye dayanıklı ve reflektörlü (yansıtıcılı) ürün seçilmesi önemlidir. Pantolonun hareket özgürlüğünüzü sınırlamayacak rahatlıkta (motosiklete biniş iniş ve yürüme) , ekstra diz koruması, yan kalça pedlerinin (darbe emici sünger) olması, belinize tam oturmasını sağlamak için yanlarda ayar bantlarının olması ve su geçirmez özelliğinin bulunması diğer dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Günümüz teknolojisinin sayesinde günlük kot pantolonu rahatlığında ürünler bulunabilmektedir. Kevlar takviyeli, cordura ve goratex ürünler tavsiye edilir.

2. El Motosiklet Alım Satımı

 Duran Motosiklet her marka ikinci el motosiklet alım ve satmlarında siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

İkinci el motosiklet konusunda artık nelere dikkat edeceğimizi genel anlamda biliyoruz. Ama bilmediğimiz ikinci el motosiklet alımı yaparken, motosiklet fiyatları yükseldiğinden kazıklanmamaya çalışmak. Birkaç maddede kazıklanmamaya ve eli yüzü düzgün bir motosiklet alırken dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

 1. Motosiklet sahibi her şartta motosikletini yüksek fiyattan satmak istiyor. Ama siz bir alıcı olarak o fiyatlara çıkamıyorsunuz. Motor kusursuz ve almaya kesin kararlı iseniz yapacağınız şey fiyatı biraz daha makul ve alabileceğiniz fiyata düşürmek. Motosiklet fiyatlarını diğer sitelerden kontrol ederek karşılaştırma yapmasını istemek olmalı. Yani “bak burada yaklaşık bu fiyatlara, bende bu fiyatlarda bir ücrete alabilirim, daha fazla veremem” ama “bu motor bu kadar etmez” gibi bir söz geçerse satıcı ile aranızda oluşabilecek gerilim o motoru alamamanıza neden olabilir. Arayı ısıtıcı cümleler ve kelimeler kullanırsanız satış için size bir miktar kolaylık sağlayacaktır. Sağlamıyorsa o motoru almak zorunda değilsiniz.
 2. Ayrıca evinizin önünde motosiklet satışı kesinlikle yapmayın. Yakın, kalabalık bir mekana gidin konuşmanızı ve motosiklet satışınızı bu mekanda yapın. Evinizin önünde yaparsanız, hırsızlar evinizi belirleyip sonradan gelip çalabilirler.
 3. Ayrıca yanınızda bilgili bir arkadaş yoksa ya da güvendiğiniz bir arkadaş yoksa tek başınıza gitmeyin. Çünkü yanınızda arkadaş olması psikolojik olarak iyi bir destektir.
 4. Kusurlu motor almamak için teknik bilgisi olan ustalara danışmakta yarar olduğunu zaten biliyorsunuz. Kontrol edilmesi gereken yerler. İlk önce servis kitapçığında son kontrol ve bakım zamanı, neler değiştirilmiş, motor sesi sağlıklı mı – çalıştırma sesinde gariplik var mı – keçelerinden yanında yağ damlatıyor mu – altında yağ var mı, yağ durumu nedir, şasi eğikliği var mı, altına eğilin motor tapasında eğiklik var mı, ön çatallarda, maşalarında eğiklik, orantısızlık, yağ kaçırma var mı, pegler – pedallar eskimiş mi, koruma demirini kontrol edin, grenaj üstünde elinizi gezdirin ve boya kontrolü yapın – bazen gözle bile görünmeyebilir, grenaj durumu stabil mi – eğiklik var mı – gövdeye sağlam şekilde, sallanmadan tutunuyor mu, lastik kullanımı – lastikler kaç km’de, lastikler zamanında değiştirilmiş mi, far ayarları yapılmış mı – düzgün ve kesintisiz şekilde çalışıyor mu, sinyaller doğru çalışıyor mu, düğmeye bastığınızda işlevini görüyor mu, frenler zamanında ve etkili tutuyor mu, balatalar yeni mi yoksa bitmiş mi, disklerde korozyon var mı, diskler çok çizik mi, hidrolik yağı dolu mu – eksilme var mı, kaliperler randımanlı mı – görevini yerine getiriyor mu – basınç uygulayınca anında işlevini görüyor mu, akü hala dolu mu – yoksa ekrana elektrik sonradan mı geliyor, çalıştırma anında teklemeden çalışıyor mu, aynaların dibinde kaynak var mı – sağlıklı çalışıyor mu – döndürdüğünüzde kendinize göre ayarlayabiliyor musunuz,  lcd veya manuel gösterge panelinin düzgün çalışıp çalışmadığı, lastikleri olduğu yerde çevirdiğinizde takılma – yalpalama yapıyor mu gibi bir çok kriter var. Hatta bakım kitapçığında yazmayan bir çok farklı sorun sonradan çıkabileceği için üstte yazdığımız servis kontrolü yapılan yeri arayarak motosiklet hakkında bilgi almayı unutmayın.
 5. Motosikletin şasisinde problem varsa başka bir motosiklet almayı düşünün.
 6. Şimdi geldik motosiklet alırken kontrol edilmesi gereken en önemli yere. Ruhsat kontrolünü yapın, şasi numarası ile motosikletin üstünde yazan numara birbirini tutuyor mu?
 7. Alacağınız motosikletin kazası var mı, ufak kazalar her zaman olur. Tramerden motosikletin kazasını mutlaka kontrol edin. Sadece tramer kontrolü yetmez çünkü tramere düşmeyen, kendi aralarında anlaşmalı olarak yaptırılmış yerler olabilir. İyi bir gözün mutlaka kontrol etmesi gerekir.
 8. Alacağınız motosikletin km’si gördüğünüz görüntüsü ile çelişiyor mu? Anahtar değmedi diyenlere zaten kanmıyoruz. Bu bakımda mı yapılmadı yani sorusunu sormanıza neden olmadı. “Bakımlarını ben yaptım” diyorsa orada bir durup düşünmek lazım.
 9. Noter işlemini yapmadan kesinlikle motoru teslim almayın, vermeyin. Paranızı bile noterde alın, verin. “Yarın bir kısmını veririm”, “bize güven kardeşim, arkadaşım”, “sonra bankadan çekip veririm”, “arkadaşım yatıracak”, “hele bir alalımda o iş kolay” sözlerine kanmayın.
 10. Motosikleti alacak kişinin hesabından doğrudan paranın geldiğine emin olun. Sonra o kişi çıkıp bana motoru teslim etmedi gidip başkasına vermiş motoru denilerek davalık olmayın. Bu tarz dolandırıcılık çokca yapılıyor. Akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık çeşitleri var, lütfen dikkat edin.
 11. Alacağınız motosikletin vergileri zamanında ödenmiş mi? Sadece son yılları değil ilk alım tarihinden itibaren tüm yıllara ait vergilerinin ödendiğinden emin olun.
 12. Hgs, ogs, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları var mı? Mutlaka detaylı şekilde kontrol edin.
 13. Mekanik ve teknik konulardan sonra yaklaşık ne kadar benzin tükettiği, uzun yolda ne kadar benzin harcadığını öğrenmenizde yarar var. Ama bunları bilerek gittiyseniz bu konuyu zaten enine boyuna araştırmış olursunuz. Bu sadece bir hatırlatma olarak kenarda dursun.
 14. Sonraki diğer bir konu ise bu motosikletin size uygun yüksekliğe, uygun sürüş performansına sahip olup olmadığıdır. Yani ne için kullanacağınızı belirlediyseniz ona uygun motosiklet alın diyoruz. Bir gezgin iseniz spor modeller size çok yaramayabilir, şehiriçinde kullanıyorsanız sadece bir scooter işinizi fazlasıyla görür, milyonlarca km yapmayı düşünüyorsanız 50 cc motor sizi yoldan soğutabilir veya enduro bir motosiklet sizin hız sever bünyenizi doyurmayabilir.
Motosiklet Yedek Parça

Duran Motosiklet; Yamaha Motosiklet, Honda Motosiklet, BMW Motosiklet, Kuba Motosiklet, Kral Motosiklet, Yuki Motosiklet, Suzuki Motosiklet, Mondial Motosiklet, Falcon Motosiklet, Kavasaki Motosiklet, Bajaj Motosiklet, KTM Motosiklet, Faklon Motosiklet, Kanuni Motosiklet, TVS Motosiklet markaların orijinal ve çıkma yedek parçaları bulunmaktadır.

Motosiklet Hizmet Bölgelerimiz

Duran Motosiklet sektöründe hızla değişen ve gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek, müşterilerine en yeni teknolojiyi sunmanın mutluluğu ile hizmet vermektedir.

Duran Motosiklet, sıfır motosiklet, ikinci el motosiklet, motosiklet yedek parçası, motosiklet ekipmanları, motosiklet bakım, motosiklet servisi, motosiklet yağ yakımı, motosiklet buji değişimi, motosiklet filitre değişimi, motosiklet akü değişimi, motosiklet genel bakımı ile Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir, Çorum, Konya, Bartın, Zonguldak, Kırşehir, Karabük, Bolu, Kayseri, Afyon, Burdur, Samsun, Yozgat, Tokat, Adapazarı, Kocaeli, Düzce, Bilecik, Bursa, Kastamonu, Ereğli ve diğer bölgelere hizmet vermektedir.

Tüm soru ve görüşlerinizi www.duranmotor.com web sayfamız üzerinden bize iletebilirsiniz.